Istnieje kilka rodzajów paneli słonecznych (fotowoltaicznych). W ABC SUN ENERGY posiadamy w ofercie duży wybór nowoczesnych rozwiązań. Warto wiedzieć się, czym dokładnie są panele fotowoltaiczne, a także czym różnią się od siebie poszczególne modele!

Panele fotowoltaiczne

Urządzenie zbudowane z płytek krzemowych, którego celem jest przekształcenie energii słonecznej w elektryczną. Panel zbudowany jest z połączonych ze sobą, a następnie zalaminowanych folią EVA ogniw fotowoltaicznych, które chronione są szybą antyrefleksyjnych i aluminiową ramą. Do tylnej powierzchni panelu przymocowana jest puszka z kablami i złączkami.

Rodzaje paneli fotowoltaicznych


Rozróżniamy kilka rodzajów paneli fotowoltaicznych, z czego najpopularniejszymi są:

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne

Tak, jak wskazuje nazwa (mono – jeden/pojedynczy), w panelach monokrystalicznych ogniwa wykonane są z jednego kryształu krzemu. Ogniwa monokrystaliczne rozpoznać można po ściętych narożnikach. Mają one dużą sprawność (17-20%) oraz wysoką cenę.

Panele fotowoltaiczne polikrystaliczne

Panele polikrystaliczne posiadają ogniwa składające się z wielu kryształów krzemu. Mają charakterystyczną powierzchnię, która ukazuje ich strukturę wewnętrzną. Sprawność paneli waha się między 14 a 18%, a cena jest adekwatna do wydajności.

Panele fotowoltaiczne amorficzne

Panele amorficzne (cienkowarstwowe) powstają z bezpostaciowego krzemu. Ich zaletą jest duża elastyczność, dzięki czemu zintegrowane są z budynkami, np. jako fasady bądź balustrady. Można bardzo swobodnie wybierać ich miejsce instalacji. Cechują się niską sprawnością nie przekraczającą 10% oraz adekwatnie niższą ceną.

Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, dlatego na etapie planowania realizacji pomożemy dobrać najlepszy typ paneli fotowoltaicznych. Dostosowujemy je do położenia budynku, planowanego budżetu, zapotrzebowania na prąd oraz wielu innych czynników. Dokładamy wszelkich starań, by każdy zamontowany przez nas system był maksymalnie wydajny i funkcjonalny.

Wstępną wycenę można uzyskać wypełniając formularz kontaktowy na naszej stronie lub dzwoniąc na wybrany numer: +48 22 100 13 16 (woj. mazowieckie) albo +48 22 100 13 16 (woj. łódzkie). Skontaktuj się z nami, by uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania! Z przyjemnością wyjaśnimy wszystkie niejasne kwestie i dokładnie opowiemy o całym procesie realizacji!


Drukuj