Panele fotowoltaiczne najczęściej montowane są na dachu bądź na ziemi.

W ABC SUN ENERGY profesjonalnie planujemy ich miejsce położenia, tak by system mógł osiągnąć najlepsze wyniki, czyli wyprodukować najwięcej prądu. Przy tym dostosowujemy się do wymagań naszych klientów. Oprócz podstawowych kryteriów bierzemy też pod uwagę np. czynniki wizualne, czy planowany budżet.

W celu uzyskania jak najlepszych parametrów z instalacji fotowoltaicznej należy pamiętać o kilku wytycznych m. in.:

  • Kąt nachylenia modółw powinien wynosić ok. 30° względem pionu (wtedy wolniej będą gromadzić się na nich zanieczyszczenia, utrudniające ich pracę).
  • Panele powinny być skierowane w kierunku południowym (w ten sposób będą najdłużej wystawione na ekspozycję słoneczną).
  • Na powierzchni dachu należy uwzględnić wszystkie zacienienia typu komin, anteny, wykusze, które trzeba ominąć.

Montaż paneli fotowoltaicznych


Panele fotowoltaiczne montowane na dachach mocowane są za pomocą specjalnych haków, bądź sytuowane są w miejscu dachówek bezpośrednio na łatach dachowych. W momencie, gdy sytuacja wymaga instalacji paneli PV na ziemi bądź na dachach płaskich, wykorzystuje się odpowiednie konstrukcje nośne, stelaże.

Przy okazji każdej realizacji uważnie kontrolujemy położenie budynku i jego okolicę, tak by móc zaproponować możliwe najlepszy projekt, w najbardziej korzystnej cenie. Podejmujemy się nawet bardzo trudnych wyzwań, starając się znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji.

Wstępną wycenę można uzyskać wypełniając formularz kontaktowy na naszej stronie lub dzwoniąc pod numer: +48 22 100 13 16 (woj. mazowieckie); +48 22 100 13 16 (woj. łódzkie). Zachęcamy do kontaktu z nami – z przyjemnością udzielimy więcej informacji i odpowiemy na wszystkie pytania!


Drukuj