LOGO ABCSUNENERGYGRUPA

Panele fotowoltaiczne 

Urządzenie zbudowane z płytek krzemowych, którego celem jest przekształcenie energii słonecznej w elektryczną. Panel zbudowany jest z połączonych ze sobą, a następnie zalaminowanych folią EVA ogniw fotowoltaicznych, które chronione są szybą antyrefleksyjnych i aluminiową ramą. Do tylnej powierzchni panelu przymocowana jest puszka z kablami i złączkami. Rozróżniamy kilka rodzajów paneli fotowoltaicznych, z czego najpopularniejszymi są:

Monokrystaliczne – ogniwa wykonane z jednego kryształu krzemu. Ogniwa monokrystaliczne rozpoznać można po ściętych narożnikach. Mają one dużą sprawność (17-20%) oraz wysoką cenę.

Polikrystaliczne – ogniwa składające się z wielu kryształów krzemu. Ogniwa polikrystaliczne posiadają charakterystyczną powierzchnię, która ukazuje ich strukturę wewnętrzną. Sprawność paneli waha się między 14 a 18% a cena jest adekwatna do wydajności.

Amorficzne (cienkowarstwowe) – powstają z bezpostaciowego krzemu. Ich zaletą jest duża elastyczność, dzięki czemu zintegrowane są z budynkami np., jako fasady bądź balustrady. Cechują się niską sprawnością nieprzekraczającą 10% oraz adekwatnie niższą ceną.

Rodzajepanelifotowoltaicznych

ozio_gallery_nano
Ozio Gallery made with ❤ by joomla.it - No Festival

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem